طلاق فوری

طلاق فوری

طلاق فوری چطور انجام می شود؟ چطور می شود در کمترین زمان طلاق گرفت؟

یکی از طولانی ترین دعواها که مدت زمان آن شاید حتی تبعات جبران ناپذیری به بار آورد طلاق است. اگر می خواهید بدانید طلاق فوری چطور انجام می شود لازم است با دقت تمام این نوشتار را بخوانید. در صورتی که سوالی در ذهنتان بی پاسخ ماند و یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید با شماره های موجود در صفحه با ما در تماس باشید.

طلاق فوری
چرا طلاق فوری؟

چنانچه برای تداوم زندگی مشترک تمام راه های ممکن را طی کرده ید و سرانجامی نداشته است، و در آخر تصمیم شما جدایی می باشد به طور جدی به شما پیشنهاد می شود به دنبال دردسر نباشید و آسان ترین گزینه را برای جدایی انتخاب کنید. هرچند در صورتی که در هر مرحله از روند طلاق باشید می توانید همراهی وکلا و متخصصین گروه وکلای دادرسان سیمرغ عدالت را داشته باشید. اما پیشنهاد طلاق فوری از این جهت است که: درصورتی که فرزند دارید آن ها در این بین خیلی بیشتر از شما آسیب پذیر هستند و بار روحی بجا مانده از اوضاع این دوران را به سختی می توانند تحمل کنند و شاید تا همیشه نگرانی و اضطراب همراهشان باشد.

اما وقتی در این مدت شاهد کش مکش زیادی بین شما نباشند راحت تر از این دوران گذر می کنند. و آسیب کمتری می بینند.

و در خصوص خودتان نیز بهتر است کاری کنید که با آسیب روحی کمتری این جریان را پشت سر بگذارید. این مسئله به خودی خود آشفتگی زیادی برایتان به بار می آورد. روزها بالا و پایین رفتن از پله های دادگاه و سرو کله زدن با آدم های دیگر برایتان توانی باقی نخواهد گذاشت. در این راستا بهترین راه حل طلاق فوری می باشد.

کدام طلاق فوری است؟

شاید تا کنون بسیار شنیده اید طلاق توافقی سریع ترین راه است. اما نکته ی مهم این است که باید با جزئیات بیشتری در این خصوص آشنا باشید.

طلاق توافقی به عنوان طلاق فوری شناخته می شود. ولی میدانید که شرایط آن چیست؟ و یا دقیقا باید چه اقداماتی انجام بدهید؟ و اصلا چرا این نوع طلاق سریع تر پیش می رود؟

مطلب مرتبط:طلاق از طرف مرد

امتیازات طلاق توافقی نسبت به سایر روش ها:

سرعت در صدور رای و صرفه جویی در زمان

توافق نسبت به تمام حقوق و تکالیف مالی و غیر مالی از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و…

عدم نیاز به حضور طرفین در دادگاه

امکان حذف نام همسر از شناسنامه ( در صورت عدم وقوع نزدیکی)

حتما بخوانید: شرط تنصیف اموال در طلاق

مراحل طلاق فوری (طلاق توافقی)

طلاق فوری مثل تمام امور حقوقی و قضایی مراحل مختلفی دارد که  حتما باید به دقت انجام بشود.

بهتر است برای انجام این مراحل حتما از یک وکیل متخصص دعاوی خانوادگی کمک بگیرید.تا بتوانید به سرعت با کمترین زحمت مراحل پیچیده طلاق توافقی را به دقت و درست پیش ببرید. این مراحل عبارتند از:

۱.  درخواست طلاق توافقی

برای اینکه جریان طلاق فوری آغاز گردد ابتدا باید طرح دعوی و ارائه دادخواست به دادگاه صالح صورت پذیرد. یعنی زوجین اقدام به طرح دادخواست طلاق توافقی در دادگاه خانواده محل سکونت کنند. البته در شهرستان هایی که دادگاه خانواده نیست باید این دادخواست در دادگاه عمومی صالح طرح گردد.

2. ارجاع به مراکز مشاوره

چند سالیست که جهت کسر آمار طلاق زوج هایی که قصد طلاق توافقی دارند از طریق قوه قضاییه به مراکز مشاوره خانواده بهزیستی ارجاع می شوند. این مراکز معمولا موظفند برای این زوج ها ۵ جلسه مشاوره خانواده ترتیب دهند. و باید بین هر جلسه فرصتی جهت انجام راهکارهای مشاور و بررسی میزان تاثیر آنها باشد. که ممکن است این جریان به تنهایی بیش از چند ماه به طول انجامد.

وکلای متخصص گروه وکلای دادرسان سیمرغ عدالت با راهکارهایی مناسب این جریان را در صورت عدم امکان سازش با حداقل  زمان به پایان می رسانند .

3.  تنطیم توافقنامه طلاق توافقی (فوری)

یکی از مهم ترین مدارک که باید در زمان رسیدگی به دادگاه ارائه بشود، توافقنامه طلاق توافقی می باشد. این توافقنامه سندیست که در آن زوجین نسبت به تمام حقوق مالی و غیر مالی مثل مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، حضانت و نفقه فرزند و … تصمیم گیری می نمایند .

توافق مذکور در قالب یک سند به دادگاه حویل می گردد.

تنظیم توافقنامه طلاق یکی از دشوار ترین مراحل است. و عدم دقت در آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را ایجاد کند.

پس برای این مورد حتما از یک وکیل متخصص کمک بگیرد. می توانید سوالات خود را از وکلای دادرسان سیمرغ عدالت بپرسید.

مطلب پیشنهادی: مهریه به نرخ روز

4. ارجاع به پزشکی قانونی

یکی دیگر از مدارک گواهی عدم بارداری است.

زن باید قبل از صدور رای طلاق به آزمایشگاه  مراجعه و آزمایش بارداری بدهد. دادگاه نامه ای جهت انجام آزمایش و صدور گواهی عدم بارداری صادر و زن را به ازمایشگاه منتخب ارجاع خواهد داد.

نکته: وقتی زن و شوهر مدعی هستند نزدیکی نداشتند و زن باکره است. علاوه بر صدور گواهی عدم بارداری گواهی بکارت برای دختر صادر می شود.

وجود این گواهی چه اهمیتی دارد؟

گواهی بکارت از این جهت اهمیت داردکه زوجین در صورتی که طرفین می توانند درخواست حذف نام همسر از شناسنامه و صدور شناسنامه جدید و سفید نمایند.

می توانید از طریق شماره 02188657789 با ما در تماس باشید.

۴. ارجاع به دادگاه

پس از مراحل مشاوره اگر مشکل همچنان ادامه داشت و طرفین اصرار بر طلاق داشتند، مرکز مذکور اقدام به صدور گواهی عدم سازش برای زوجین می کند.

سپس پرونده را برای طی شدن فرآیند رسیدگی به دادگاه ارجاع خواهد داد.

وکلای موسسه حقوقی دادرسان سیمرغ عدالت می توانند تمامی این مراحل را بدون نیاز به حضور زن و مرد به انجام برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر  با ما در تماس باشید.

مطلب مرتبط: طلاق به علت عسر و حرج

۵. صدور رای

جلسه دادگاه تشکیل میشود و قاضی با بررسی مدارک و شنیدن اظهارات زن و مرد یا وکلای آنها اقدام به صدور رای عدم امکان سازش و طلاق توافقی می کتد. توجه! اگر زن ومرد در دادگاه اشتباهی انجام بدهند که نشان از اختلاف و عدم توافق آنها در مورد هر کدام از حقوق و تکالیف قانونی باشد، طلاق از حالت توافقی خارج می شود و دادگاه رای طلاق توافقی صادر نخواهد کرد. بنا بر این برای پیشگیری از این مشکل، توصیه می گردد از حضور وکیل دادگستری متخصص استفاده نمایید که در این صورت حتی نیازی به حضور طرفین در دادگاه نمی باشد.

برای عسار از پرداخت مهریه توسط وکیل کلیک کنید

در طلاق فوری حواستان به اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی باشد!

یکی از مهم ترین مسائل طلاق فوری که باید به آن دقت کنید این است که جهت تسریع امور و صدور و اجرای هر چه سریع تر رای طلاق اسقاط حق تجدید نظر خواهی و یا فرجام خواهی در رای دادگاه تصریح گردد.

در صورتی که ساقط نشوند جهت اجرای رای طلاق و جاری شدن صیغه و ثبت رسمی طلاق باید تا انقضای مهلت های قانونی جهت تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی صبر کنید.

که همین موضوع طلاق را حداقل ۴۰ روز به تاخیر می اندازد.

توجه کنید عنوان نمودیم حداقل! زیرا در صورت تجدید نظر خواهی و یا فرجام خواهی به احنتمال خیلی بیشتر طول خواهد کشید.

مرحله پایانی طلاق فوری

بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش و رای طلاق ، زوجین باید در مهلت قانونی به دفاتر طلاق مراجعه نمایند.

در این دفاتر صیغه طلاق جاری می شود و ضمن ثبت رسمی طلاق، سند طلاقنامه صادر می شود.

هزینه وکیل یا حق الوکاله طلاق فوری چقدر است؟

هزینه طلاق فوری نسبت به دیگر پرونده های حقوقی پایین تر است.

گروه وکلای دادرسان سیمرغ عدالت در تلاش هستند برای رفاه حال موکلین محترم جهت تعیین دقیق هزینه ها شما را همراهی نمایند.

در طلاق فوری بهتر است هرکدام از طرفین یک وکیل داشته باشد تا کار بهتر و سریعتر انجام بشود. اما این امر به انتخاب شما می باشد. و می توانید فقط برای یکی از زوجین وکیل اختیار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *