مصوبه جدید خودرو

مصوبه جدید خودرو(مربوط به پیش خرید قبل می شود؟)
مصوبه جدید خودرو

مصوبه جدید خودرو

رییس شورای رقابت، رضا شیوا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم به بررسی جزییات مصوبه این شورا در خصوص سهیم شدن خریداران در خودروهای پیش خرید پرداخت.

وی بیان کرد که شورای رقابت با مورد بررسی قرار دادن دغدغه جدی خریداران تصمیم گرفت که مصرف کننده با توجه به مبلغ پیش پرداختی که در برابر خرید خودرو به شرکت های خودروسازی پرداخت می کند در قیمت تمام شده خودرو سهیم شود.

همچنین او اعلام کرد که مصوبه مذکور شامل گذشته نمی شود و از تاریخ ابلاغ قابل اجرا است و شرکت های خودروسازی در تعیین سود مشارکتی که به مصرف کنندگان پرداخت می کنند آزاد هستند چرا که شاید برخی خودروسازان برای تشویق خریداران قصد داشته باشند سود متفاوتی در نظر بگیرند.

شورا برای تمام اشخاصی که پیش خرید انجام می دهند این مصوبه را اجرایی می کند حتی برای اشخاصی که سود مشارکت دریافت می کنند.

ایشان تاکید کردند که در سال گذشته از سوی خریداران شکایت های زیادی به شورا ارسال گردید مبنی بر اینکه خریدارن در یک سال و دو سال گذشته مبالغی به خودروساز تحت عنوان پیش پرداخت داده اند اما در زمان دریافت خودرو ارزش پول پرداختی کاهش پیدا کرده است و شخص باید باقی هزینه را به تناسب تورم پرداخت کند که غیرعادلانه است.

رضا شیوا تاکید کرد این مصوبه در تناسب با شکایات مردم مطرح شده و مقدمه ای برای آزاد سازی قیمت ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *