اثبات زوجیت_وکیل متخصص

مراحل طلاق توافقی
مراحل طلاق توافقی

مبحث این نوشتار در خصوص اثبات زوجیت می باشد.

نکته ای که پیش از پرداختن به ابعاد مختلف آن لازم است که یادآور بشویم.

این است که زوجیت در شرع و قانون ما بسیار اهمیت دارد.

زیرا که قانون توجه خاصی به آن دارد. همانطور که می دانیم ازدواج و  زوجیت جزء مسائلی است که ما آن را به عنوان یک عقد می شناسیم. یک عقد با تشریفاتی خاص. عقدی که از جهاتی شبیه به دیگر عقود و از جهاتی دیگر دارای تفاوت هایی می باشد.

وکلای متخصص عدل گر آمادگی برای همراهی شما عزیزان را در این مسیر به صورت رسمی اعلام می دارند.

02158784

اثبات زوجیت
دلایل قابل ارائه برای اثبات زوجیت

اقرار

از جمله مهم‌ترین دلایل در اثبات امور حقوقی، اقرار می باشد. در صورتی که اقرار با رعایت شرایط مذکور در قانون مدنی و آیین دادرسی مدنی انجام شود، قابل تجدید نظر یا فرجام‌خواهی نمی باشد. و دادگاه باید بر اساس همان حکم بدهد. با این وجود اقرار به اثبات رابطه زوجیت کمک شایانی نخواهد کرد ودر آخر به دلایل و اسناد بیشتر نیاز خواهد بود.

سند کتبی

همانطور که قبل تر توضیح دادیم قانون برای به رسمیت شناختن نکاح و ارتباط زوجیت به سند تنظیمی بین زن  و مرد که در دفاتر ثبت ازدواج به ثبت برسد استناد می نماید و آن را مورد پذیرش قرار می دهد.

شهادت شهود

اثبات زوجیت با استناد به استماع گواهی شهود، این دلیل که شاید پر کاربرد ترین بین تمام دلایل مختلف در دعاوی است. یکی دیگر از شرایط اثبات زوجیت به شمار می رود، که با دو شاهد مرد و یا یک شاهد مرد و دو شاهد زن قابل اثبات خواهد بود.

سوگند

ازجمله ادله بسیار مهم و مورد پذیرش است که اشخاص با یاد قسم به نام خداوند متعال وقوع امری را قبول یا رد می کنند. که در اینجا هدف اثبات رابطه زوجیت می باشد.

معاشرت و سکونت

اگر که زن و مرد در زیر یک سقف زندگی کنند طوری که در عرف مثل زوجین به نظر برسند و مبادرت به انجام امور دیگری نمایند, این خود دلیلی برای اثبات رابطه زوجیت می باشد.

حتما بخوانید:طلاق به درخواست مرد

مرجع صالح به رسیدگی به دعوای اثبات زوجیت کجاست؟

مرجع صالح برای رسیدگی به این دعوا یعنی اثبات زوجیت دادگاه خانواده است. اما سوال مهم این است که اگر دادگاه خانواده در حوزه قضایی شهرستانی که دعوا در آنجا مطرح می گردد وجود نداشت تکلیف چیست؟ وکیل خانواده اذعان می دارد در چنین شرایطی که نبود دادگاه خانواده در محل مورد بحث است، دادگاه عمومی و حقوقی به این دعوا رسیدگی خواهد کرد. و مرجع صالح به شمار می آید.

مطلب مرتبط:مجازات ثبت نکردن ازدواج

چطور از انکار رابطه زوجیت جلوگیری کنیم؟

برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاید، باید در زمان انعقاد عقد ازدواج آن را در دفتر رسمی ازدواج ثبت کنید. لازم به ذکر است که ثبت ازدواج بر گردن مرد است و اگر مردی بعد از یک ماه از زمان وقوع عقد از ثبت رسمی آن اجتناب کند، به حبس تعزیری درجه ۷ یا جزای نقدی درجه ۵ محکوم می گردد.

در مواردی که دسترسی به دفاتر رسمی امکان‌پذیر نباشد، مراتب عقد باید در یک صورتجلسه نوشته و به امضای شهود برسد. لازم به ذکر است که میزان مهر نیز باید در این صورتجلسه ذکر گردد.

وکلای متخصص عدل گر آمادگی برای همراهی شما عزیزان را در این مسیر به صورت رسمی اعلام می دارند.

02158784

چرا باید وکیل اثبات زوجیت داشته باشیم؟

وکیل اثبات زوجیت یکی از با تجربه ترین وکلایی است که در سال های اخیر توانسته است وکالت دعاوی خانوادگی را بر عهده بگیرد. اثبات زوجیت از آن دست خدمات حقوقی است که هرکسی نمی تواند آن را به درستی انجام بدهد و برای این که چنین دعوایی به نتیجه برسد لازم است تا از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

وکیل اثبات زوجیت بهترین و متخصص ترین کسی است که می تواند به عموم مردم کمک کند تا نتایج نسبتا خوبی را رد جریان پرونده های مختلف در کوتاه ترین زمان ممکن بدست آورند. وکیل اثبات زوجیت یکی از وکلای پایه یک دادگستری به حساب می آید که می تواند در مدت زمانی کوتاه جریان پرونده هایی را که بسیاری از افراد در مورد آنها هیچ اطلاعی ندارند را مورد بررسی قرار دهد و آنها را به صورت کاملا جزیی و تحلیلی بررسی کند تا راه حل مناسبی برای آنها پیدا کند و موکل کمتر دچار آسیب و خسارت شود.

مهم: طلاق ایرانیان خارج از کشور

توجه کنید!

آمار موجود در سال های اخیر این موضوع را ثابت می کند که بیش از نیمی از کسانی که درگیر اثبات زوجیت می شوند نمی توانند نتایج نسبتا خوبی را بدست آورند و همین موضوع باعث می شود تا آسیب ها و خسارات بسیار زیادی به آنها وارد شود. اما در حقیقت کسانی که به سراغ یک وکیل اثبات زوجیت حرفه ای می روند می توانند نتایج نسبتا منطقی ای را در جریان دعوای خود بدست اورند و کمتر دچار آسیب و خسارات مالی و غیرمالی می شوند.

وکلای متخصص عدل گر آمادگی برای همراهی شما عزیزان را در این مسیر به صورت رسمی اعلام می دارند.

پیام بگذارید

X