وصول مطالبات

وصول مطالبات

روش های وصول مطالبات

مهم ترین نکته ای که در این مورد اهمیت دارد، روش وصول آن است. قانون ترتیبات خاصی را به این منظور مشخص کرد  که راهکارهای قانونی لازم را به شما می دهد.

 روش های وصول مطالبات به راهکارها و روش های قانونی اطلاق می گردد که طلبکاران از طریق آن بتوانند برای بازپس گیری بدهی های خود اقدام کنند. چنین امری می تواند از طریق راهکارهای قانونی و غیرقانونی صورت گیرد.

راهکار قانونی مسیری است که

از طریق طرح دعوی حقوقی و یا کیفری برای بدهی های معوقه ی خود اقدام کنید. به عبارتی طلبکار از طریق سیستم قضایی مطالبات خود را درخواست می نماید.

راهکار غیرقانونی به شرایطی اشاره می کند که فرد طلبکار شخصا و به صورت مستقیم به بدهکار رجوع می کند.

طبیعتا راهکارهای غیرقانونی نتیجه بخش نخواهد بود و می تواند به تنش های موجود دامن زند. در نظر بگیرید  که هر  تهدید و درگیری با افراد در چنین شرایطی جرم است و  بازپس گیری بدهی های شما سخت تر خواهد شد.

برای پیگیری از طریق قانونی باید دلایل و مدارکی  که دال بر بدهکار بودن طرف است به دادگاه دهید.

در غیر این صورت دعوی شما مسموع نخواهد بود. در چنین شرایطی انتخاب وکیل متخصص و با تجربه می تواند مسیر قانونی پیش روی شما را به درستی ترسیم کند و وصول مطالبات شما در کم ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

روش وصول مطالبات شرکتی

شرکت های نوپا و جدید باید با انواع روش های وصول مطالبات شرکتی آشنا باشند تا در تجارت های خود دچار زیان نگردند.

اولین کاری که در وصول مطالبات حقوقی شرکتی انجام میشود مذاکره و صحبت با فرد حقیقی یا حقوقی میباشد و تا جایی که امکان دارد افراد سعی در رفع مشکل با مذاکره دارند.

در صورتی که وصول مطالبات از روش غیر حقوقی امکان پذیر نباشد، تنظیم اخطاریه که البته حتما می‌بایست

از طریق وکیل و فرد متخصص صورت گیرد، شروع مراحل وصول مطالبات از یک شرکت به شمار می‌رود که بدهکار بداند که در صورت پرداخت نکردن بدهی خود با پیگیری قانونی رو به رو خواهد شد.

وکیل وصول مطالبات و وظایف او

داشتن کامل ترین اطلاعات نسبت به جدیدترین قوانین حقوقی جزو بدیهیات وظایف وکیل است تا با

استفاده از دانش خود بتواند بهترین نتیجه را در صورت بر حق بودن برای موکل خود به ارمغان آورد. در وصول مطالبات، وکیل همان طور که در بالاتر گفته شد وظیفه تنظیم اخطاریه برای فرد بدهکار و همچنین ارسال آن به وی و تنظیم شکایت نامه در دادگاه را دارد.

البته به طور کلی مرحله مذاکره که یک روش غیرحقوقی برای این امر به شمار می‌رود نیز جزو وظایف نانوشته این وکیل محسوب می‌شود.

وکیل متخصص ، با توجه به دانش بسیار بالاتر نسبت به مسائلی که درباره آن ها اقدام به وصول مطالبات خود مي‌نمایید،

می‌تواند مذاکراتی بر پایه قانون با فرد خاطی یا بدهکار انجام دهد و با خاطر نشان کردن

عواقب کار های فرد متخلف از منظر قانونی و همچنین یادآوری این که فرد متخلف در صورت عدم توجه به هشدار های شما مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت، وی را بدون نیاز به استفاده از روش حقوقی، تشویق به پرداخت مبلغ بدهی نماید.

اما در صورتی که بدهکار همچنان از پرداخت مطالبات امتناع ورزد، وکیل شما با ارسال اخطاریه ای که یک بار دیگر

در آن هشدارهای لازم و بر پایه قانون ذکر شده باشد، می‌تواند اقدام به شکایت از او نماید و وصول مطالبات را از روش حقوقی پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *