وکیل چک-02158784

وکیل چک

در صورتی که نیاز به مشورت با وکیل چک دارید از طریق شماره های موجود در سایت می توانید با وکلا و متخصصین گروه حقوقی دادرسان سیمرغ عدالت در ارتباط باشید.

اما لازم است در ابتدا بدانید ویژگی های وکیل چک کدامند؟

در حرفه وکالت به دلیل پیچیدگی و تنوع موضوع، معمولا وکلا زمینه تخصصی را برای کار و فعالیت حقوقی و یا کیفری انتخاب می نمایند. وکیل چک، سفته و اسناد تجاری، وکیلیست که به طور تخصصی و بیشتر در زمینه دعاوی مالی اسناد تجاری فعالیت دارد و می‌‌تواند در زمینه مطالبه وجه چک ، مطالبه وجه بر مبنای رسید عادی، مطالبه ثمن معامله، صدور قرار تامین خواسته، فک رهن و … فعالیت کند.

سوال داری؟ تماس بگیر

021-88657789

ویژگی‌های این وکیل عبارت است از:
  • تسلط به تمام اسناد تجاری و رسمی مثل چک، سفته، برات، برگه سهام و …
  • تسلط و مهارت دفاع در چک کیفری و جلوگیری از حقوقی شدن چک
  • تسلط بر فرایند صدور قرار تامین خواسته و روش توقیف اموال
  • دفاع مدبرانه در جلسه دادگاه و پیگیری مناسب دعوا

حتما بخوانید: نحوه برگشت زدن چک ثبت نشده در سامانه صیاد

وصول چک صیادی توسط وکیل چک

با تصویب قانون جدید چک، بانک مرکزی اقدام به طراحی چک با طرح جدید موسوم به چک های صیادی نمود.

روش وصول این سند توسط وکیل چک با چک های قدیمی تفاوت‌های اساسی دارد.

 در این چک ها، شماره ۱۶ رقمی شناسه چک وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن استعلام وضعیت چک را دریافت کرد. وکیل چک باید نسبت به تغییرات موجود در مورد چک صیادی آگاهی کامل داشته باشد.

در غیر این صورت مشکل روبرو می‌شود.

مطلب پیشنهادی: الزام صادر کننده به ثبت چک در سامانه صیاد

مزایای استفاده از وکیل چک

به طور خلاصه، مزایای استفاده از وکیل مطالبه وجه :

عدم نیاز به حضور موکل : در تمام مراحل دادرسی مثل دایره واخواست، اجرای ثبت، دادگاه، اجرای احکام، دایره مزایده و …که دیگر نیاز به حضور موکل نخواهد بود.بیشتر اشخاص از نقش وکیل چک و سفته و میزان کار او  بر روی پرونده بی اطلاع می باشند. در حالی که، پرونده های مطالبه وجه به طور کلی جزو وقت گیرترین دعاوی  هستند  و بهتر است در صورت توانایی مالی از علم و توانایی وکیل بهرمند شوید.

صرفه جویی در زمان : در بیشتر پرونده های وصول مطالبات، اشخاص  به دلیل عدم آگاهی حقوقی و نیز مشغله زیاد و عدم پیگیری دائم، موجب طولانی تر شدن پرونده می گردند. در صورتی که یک وکیل چک و سفته زمان رسیدن موکل به حق خود را بسیار کوتاه خواهد کرد.این امر در مورد چک های با مبلغ بالا و در مواردی که ترس انتقال اموال توسط بدهکار وجود دارد، خیلی خیلی بیشتر است.

گرفتن حقوق کامل موکل : سند  تجاری از زمان برگشت خوردن یا سر رسید دارای خسارت تاخیر می باشد.

همینطور در بعضی موارد در قراردادهای فی مابین اشخاص  هم  خسارتی جهت عدم وصول مطالبات وجود دارد. که وکیل چک با دفاع درست از این حق موکل می‌تواند طلب واقعی موکل را از محکوم دریافت کند.

موسسه حقوقی دادرسان سیمرغ عدالت متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه  چک و توقیف اموال برای چک برگشتی فعالیت می کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید.

وکیل چک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *