کاهش سقف مهریه

150 بازدید
شایعات در خصوص کاهش سقف مهریه در مجلس شورای اسلامی ادامه دارد

آیا مجلس به دنبال طرحی برای کاهش سقف مهریه است؟

در روزهای گذشته شایعاتی در خصوص تعیین سقف برای مهریه در مجلس شورای اسلامی و کاهش آن تا ۱۴ عدد مطرح شده است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تکذیب آن پرداخته اند.

از جمله آقای موسی غضنفرآبادی رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت اظهار کرد که قصد داریم با کار کارشناسی دقیق نسبت به اصلاح قانون خانواده یا قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی اقدام کنیم و به یقین تعیین سقف برای مهریه به هیچ وجه در مجلس مطرح نیست.

در طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۱ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی که به امضای ۶۹ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده نیز خبری از تعیین سقف برای مهریه نیست.

ماده واحده مزبور در صدد حل مشکل اشخاصی است که محکوم به آنها به ماخذ سکه طلا تقسیط گردیده و در اثر نوسان شدید قیمت سکه در بازار پرداخت سکه برایشان موجب عسر و حرج است. در این موارد به دعوای تعدیل اقساط محکوم به خارج از نوبت رسیدگی می شود

و رییس قوه قضاییه نیز می تواند برای پیشگیری از طرح دعوای تعدیل محکوم به، به موجب بخشـنامه بـرای احکـام قطعـی صادرشده در برهه زمانی مشخص و در مدت محدودی که نباید بیش از دو سال باشد نسبت به تعـدیل کلـی تمـامی احکـام صادرشـده بـرای محکوم علیهم مذکور اعم از اینکه در اثـر عـدم پرداخـت محکـوم بـه در حبس بوده یا درحال پرداخت اقساط محکوم به باشند، متناسب با نوسـان رخ داده در قیمت سکه اقدام کند.

به نظر می رسد طرح مزبور با توجه به نوسانات شدید قیمت سکه و طلا در ماه های اخیر مطرح شده باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://adlgar.com/?p=3408
اشتراک گذاری:
شبنم خوشرو
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کاهش سقف مهریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.