اظهارنامه تحویل فرزند مشترک

اظهارنامه تحویل فرزند مشترک
اظهارنامه تحویل فرزند مشترک

نمونه اظهارنامه برای تحویل فرزند مشترک

در خصوص تنظیم نمونه و اظهارنامه تحویل فرزند مشترک اولین سوالی که مطرح خواهد شد این است که :

چگونه متن اظهارنامه تحویل فرزند مشترک را تنظیم کنیم؟

بهتر این است که برای تنظیم این متن حقوقی حتماو حتما  با یک وکیل یا متخصص در این خصوص مشورت نمایید.

زیرا که  اگر اظهارنامه خود را به طرز صحیحی ارسال نکنید نمی توانید بعد تر به آن استناد نمایید و دچار مشکل خواهید شد.

و نوشتن عبارت هایی بدون داشتن تخصص لازم ممکن است خسارت های جبران ناپذیری در پی خود داشته باشد.

در صورتی که نیاز به مشورت دقیق دارید می توانید از طریق شماره ی 021-58784 با کارشناسان ما تماس بگیرید و برای صحبت با وکلا هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

نمونه ی اول – اظهارنامه تحویل دادن فرزند مشترک

به نام خدا

مخاطب محترم جناب آقای …..

با درود و  عرض ادب ، موارد زیر به صورت رسمی و قانونی به شما اخطار می گردد:

همانگونه که خود آگاه هستید اینجانب به موجب سند ازدواج شماره …… تنظیمی در دفتر ازدواج شماره ….. تهران همسر شرعی و قانونی شما می باشم. که حاصل این زندگی مشترک دو فرزند به نام های …….. و ………  می باشند.

و شما از تاریخ ….. آن ها را رها نموده اید و در حال حاضر در منزل پدری من زندگی می کنند.

اکنون نظر به این که

 1-طبق ماده 1168 قانون مدنی نگهداری فرزندان جزو حقوق و تکالیف شما نیز می باشد.

2- جنابعالی نفقه ی فرزندان را پرداخت نمی کنید و بنده نیز به جهت عدم تمکن مالی از پس هزینه ها بر نمی آیم.

 3-فرزندان بسیار برای شما بهانه جویی و بی قراری می کنند.

 بنا بر دلایل مذکور به جهت رعایت غبطه و مصلحت فرزندان از این پس حضانت آن ها  با شما می باشد.

لذا از تاریخ این اظهارنامه ظرف 73 ساعت جهت تحویل فرزندان اقدام نمایید.

نمونه دوم _ اظهارنامه تحویل دادن فرزند مشترک

مخاطب محترم جناب آقای / خانم

با سلام و عرض ادب؛

مفاد اظهارنامه به استناد ماده ۱۵۶ قانون آئین دادرسی مدنی به جنابعالی اخطار رسمی و قانونی می شود.

اظهارنامه حضانت فرزند برای پدر

با توجه به اینکه اینجانب … در تاریخ …… در دفترخانه رسمی ازدواج / طلاق به شماره ….. از جنابعالی به موجب حکم شماره …… از سوی شعبه … دادگاه خانواده از جنابعالی جدا گردیده ام.

و با توجه به حکم دادگاه محترم صالحه نسبت به حضانت فرزندمان به نام … که 11 سال دارد در حال حاضر که حضانت نامبرده تا سن ۷ سالگی به عهده شما بوده است به موجب ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی بعد از سن ۷ سال با پدر می باشد و اینکه جنابعالی تا همان مدت مذکور ۷ سال هم اجازه دیدار فرزندمان را ندادید اینک به موجب این اظهارنامه به شما به من اخطار قانونی می نمایم ظرف مدت 48 ساعت  فرزندمان را به اینجانب با توجه به حق قانونی و حکم دادگاه صالحه به اینجانب برگردانید در صورت عدم پاسخگویی ظرف مدت یک هفته از طریق مراجع قضائی اقدام خواهم کرد.

پیام بگذارید

X